magdaléna   

Narodila som sa v Martine a vyrastala v malej dedinke Košťany nad Turcom v srdci Turčianskej kotliny. Áno, som dievča z dediny neskutočne vďačné práve za to, že mohlo svoje detstvo prežiť skákaním po stohoch sena, vyrábaním terárií z päťlitrových fliaš od uhoriek, aby moje úlovky mali svoj domov (zväčša jašterice a pavúky), či budovaním priehrad na potoku. Ako malá som chcela byť zverolekárkou, aj keď to tak vzhľadom na moju detskú zbierku motýľov, ktorých som pripichovala na svoju polystyrénovú nástenku, nevyzeralo. Rada som kradla psov od susedov na hranie, kým mi ocino konečne nezadovážil vlastného psíka, československého vlčiaka Stellu. Na základnej škole som bola šialená fanynka New Kids On The Block a neustále ma tlačili do rôznych speváckych súťaží (aj Hviezdoslavovho Kubína či Puškinovho pamätníka :-)), z čoho som mala desný stres. Spievanie ma veľmi bavilo ale všetko brzdila moja neskutočná tréma. Asi 4 roky som chodila na husle na ĽŠU, žial dlhšie sa mi nechcelo. Mama ma potom chcela dať na klavír, mám totiž extra dlhé prsty na rukách, mali však plný stav.

Stredná škola bola v rámci hudby pre mňa úplne osobitnou kapitolou, pretože som sa tam naučila hrať na gitare. Trénovala som celé dni ako blázon, na prstoch pľuzgiere a dookola išlo Tisíc mil či Dajána. Vždy ma bavilo písať, slohové práce som mala ohodnotené hviezdičkou :-) V 15tich som si s kamoškou spísala vymyslené príbehy do malej knižky, ktorá bola akousi predzvesťou môjho vlastného románu, ktorý sa zrodil o rok neskôr. Samozrejme vyšiel v špeciálnej edícii v počte až jeden kus s venovaním pre moju sestru, ktorej vďačím za nádherné detstvo( a aj za to, že dodnes milujem Zagorovú a Michala Davida :-)) Na vysokej škole ekonomickej som prepadla písaniu básní. To bolo opäť niečo nové, keďže som dovtedy písala len slohy. A potom jedného dňa som sa rozhodla ich zhudobniť. Dodnes mám svoje prvé gitarové pokusy odložené na magnetofónových páskach. V tom čase som začala častejšie navštevovať naše hlavné mesto. Tam som spoznala Miška Mošaťa, s ktorým som prepadla vášni pre Nedvědov a IMT Smile. V Bratislave som sa zúčastnila svojho prvého karaoke, ktoré som vyhrala. Spievala so v ten večer Belindu Carlise - Heaven is a place on earth a nikdy nezabudnem na ten pocit, keď mi ludia v klube Elam tlieskali, Miška Marienková mi pchala do ruky cenu v podobe flaše Baylies a ja som nechápala, čo sa to vôkol mna deje. Aj tento moment bol pre mna veľkým impulzom, aby som sa spevu venovala nadalej.

Pár mesiacov na to ma Miško zoznámil s Branom, písal sa rok 1998. Istý čas sme sa venovali mojej tanečnej solovke, áno tanečnej :-) Ja sama sa totiz odjakživa nazývam "komerčáčkou", čo v preklade znamená, že sa mi páčia okrem iného aj typické tanečné kaleráby a vôbec sa za to nehanbím. Jednu pesničku mi v tom čase dokonca zložil člen Elánu, Ľubo Horňák. Text k nej napísal Mirko Jurika, volala sa Tak sa do mna zamiluj a refrén bol fakt vysoko :-D Po čase dennodenného spevu cvičením( chápte revaním) všetkých songov z prvej platne Pehy sa mi trošku zmenil hlas a Brano nadhodil, že by sme mohli založiť poprockovú kapelu. Takto nejako sa začala písať história skupiny P.S.

A ešte o mne niečo viac:

Narodená: marec 1978

Počúvam:
pop, rock, r&b, tanečné odrhovačky, všetko, čo má v sebe latino rytmus, slovenskú scénu, Hanku Zagorovú❤️

Milujem:
vôňu konvalinky a kokosu, chuť kokosu, špagety Aglio Olio, escape roomy, naše Tatry, potulky po horách, španielsky jazyk, seriály Monk a Columbo

Relax: skladanie piesní, spievanie, grilovačka s priateľmi, fotenie, wellnes, rýpanie sa v pôde v záhradke, a už nekonečne veľa rokov je moja top kombinácia praskot ohníka v krbe a vínko, olivy a syry k tomu ☺️

"Všetko sa vždy deje pre nejaku príčinu."
"Be yourself, everyone else is already taken." ( Oscar Wilde )

história 


2021

Rozhodla som sa vrátiť k hudbe, k spevu, pretože ma to stále napĺňa a zložila som skladbu "Bez teba to nemá vyznam", s ktorou sa po rokoch vraciame na hudobnú scénu. Ako posledný člen prichádza do aktuálneho zoskupenia kapely na miesto nového gitaristu Andrej Katona.

2016

Kapela mala "povinnú" prestávku, narodila sa mi totiž dcérka a venovala som sa naplno rodičovským povinnostiam.

2012 - 2013

V novom zložení skupiny sme nahrali singel "Tvoje dobro", autorsky z môjho pera. V auguste roku 2012 z kapely odišiel gitarista Tomáš Kešiar, ktorý je žiakom známeho slovenského gitaristu Vadima Bušovského a na jeho miesto prišiel Rastislav Rigo. Vo februári 2013 sme vymenili aj klávesáka a do P.S. prišiel Martin Kahan, ktorý s nami hráva dodnes.

2011

Jedného krásneho dňa som na facebooku natrafila na Maroška Repíka, ktorý v začiatkoch skupiny P.S. vypomáhal na niektorých akciách ako bubeník. Slovo dalo slovo a Maroško mi predstavil nových členov kapely: Maroš Repík - bicie, Stanislav Vachuna - basa, Matej Mikloš - klávesy a Tomáš Kešiar - gitara. Od tohto momentu som bola, a som až dodnes, jediným pôvodným členom skupiny P.S.. Nasledovala fáza niekoľkých týždňov v skúšobni a všetky skladby P.S. dostali nový šat.

2008

Po rozpade môjho 9ročného vzťahu s Braňom si skupina dala po rokoch aktívneho účinkovania pauzu a objavili sa prvé informácie o konci kapely. Ja som sa rozhodla vyskúšať niečo nové, a predstavila som sa na divadelných doskách na Novej scéne v muzikáli FONTÁNA PRE ZUZANU, kde som hrala úlohu Maji, ku ktorej sa neodmysliteľne viaže skladba "Nemožná". Práve tú som naspievala pred rokmi na našom debutovom albume "Dobré ráno". Napriek novej balade "Dotyk lásky" vydanej v roku 2008 sme sa ako kapela naozaj po určitom čase neoficiálne rozpadli. Ja som už vtedy do budúcnosti pripúšťala obnovenie skupiny ale už bez Braňa. Ten o kapelu prestal javiť záujem a prenechal jej možné budúce fungovanie výlučne na mne.

2007

Z koncertnej kapely odišiel Lukáš Olage, ktorého zlákala Veľká Británia a nahradil ho bývalý člen skupiny Babylon, Ivan Zadrabaj. Vo februári sme vyrazili na naše československé turné. Do apríla sme hosťovali na turné Mekyho Žbirku s názvom "30", kde sme sa so svojou tvorbou predstavili českému publiku v desiatich mestách. Šnúra koncertov vrcholila vystupením v Pražskej Lucerne tretieho apríla. Následne sme absolvovali desať koncertov na Slovensku spolu s kapelou Gladiator. Do povedomia fanúšikov sa dostal singel "Nič nie je stratené", ku ktorému vznikol zaujímavý videoklip ako zostrih všetkých dovtedajších klipov. 19.11.2007 vyšla retrospektíva celého bytia kapely P.S. pod názvom BEST OF. Obsahuje nielen CD všetkých singlov, ale aj bonusový DVD nosič, ktorý dokumentoval našu dovtedajšiu históriu kompletným archívom 20 videoklipov.

2006

Prvou ochutnávkou zo štvrtého pripravovaného albumu, ktorý nesie názov "Bez zbytočných rečí" sa stala skladba "Ja a ty". K nej vznikol videoklip s mojím scenárom a kreslené postavičky, ktoré sa tešili mimoriadnej obľube, tak dostali priestor na promo tričkách a nálepkách. Album sa nahrával najdlhšie zo všetkých albumov, s prestávkami 8 mesiacov a jeho natáčanie začalo v Pražskom štúdiu SONO RECORDS a v priebehu roka 2006 pokračovalo v štúdiu Juraja Kupca BABYLON. Na albume hosťovali Marcel Buntaj, Maťo Gašpar, Emil Frátrik, Marián Čekovský. Práve s Čekym vznikol neplánovaný duet, pieseň " Bez lásky málo máš" . Čeky bol totiž pozvaný do štúdia na nahrávanie klavíra ale pieseň sa mu natoľko zapáčila, že ju so mnou aj naspieval. Na letných festivaloch sme natočili náš prvý koncertný videoklip na ďalší singel, pieseň s názvom "Poviem ti".  Trošku smutnú premiéru mal v poradí tretí singel z albumu, "Na ničom nezáleží", ktorý zaznel na pohrebe mojej starej mami. Mimochodom jej reálna fotka našla svoje miesto v obrázkovej podobe tejto piesne.

2004 - 2005

Tretí štúdiový album "psinfo.sk"  uviedli do života krstom Jožo Ráž a Vašo Patejdl. Titulnou skladbou sa stala balada "Ak mám o teba prísť", ktorej videoklip hrávala aj česká hudobná stanica TV Óčko. 28. augusta 2004 sme si zahrali na rozlúčke s letom na Seneckých Jazerách pred skupinou Elán. Po odprezentovaní rockového singla "Jediný" prišla v júni 2005 ponuka stať sa predkapelou Avril Lavigne na jej vystúpeniach v bratislavskej Incheba Expo Aréne a v pražskej T-mobile Aréne, kam sme si odskočili odbyť svoju českú premiéru z Egypta, kde sme práve natáčali videoklip k piesni "Každý zvlášť". Práve po poslednom menovanom koncerte sa v českých médiách objavilo k nášmu vystúpeniu množstvo pozitívnych recenzií. O pár týždňov neskôr sa do povedomia fanúšikov dostal môj duet s kontroverzným Robom Miklom s názvom "Mne ku šťastiu stačí", odpremiérovaný na odovzdávaní cien TOM 2005 v Televízii Markíza. CD "psinfo.sk" bolo na základe predaja v Slovenskej republike ocenené zlatou platňou.

2002 - 2003

Naše demo sme ponúkli vydavateľstvu Universal Music a nahrali tak v bratislavskom štúdiu Ivory svoj druhý album s názvom "Všetko naopak". Svetlo sveta uzrel 1.4.2003. a skupina P.S. na ňom predstavila trocha tvrdšie skladby ako doposiaľ: "Ja dobre viem", "Možno sa dá". Bonusový song "Pieseň pre Maja", ktorá pochádza textársky z môjho pera, bol spomienkou na kamaráta Mária Kleina (moderátor TV Markíza † január 2002). Z kapely po čase odišiel klávesák Tomáš Garček a nahradil ho Brunno Oravec. P.S. vyrazilo na svoje prvé turné s názvom "Všetko naopak", v rámci ktorého sme sa predstavili v 16-tich slovenských mestách. Mimo turné sme si s kapelou v priebehu rokov 2002-2003 pripísali na konto vyše 100 odohraných koncertov.

2000 - 2001

Už len ako duo, dvojica, sme podpísali zmluvu s vydavateľstvom Forza na nahranie svojho debutového albumu. Na jeho výrobu sme si pozvali muzikantov Maťa Gašpara a Marcela Buntaja. Album vyšiel pod názvom "Dobré ráno" 24.9.2001 opäť pod producentským dohľadom Juraja Kupca. Najúspešnejšími singlami z albumu boli "Neváhaj a zhasni"(skladba má až piatich autorov!), "Čítam ti z ruky"(tentokrát moja prvotina, čo sa týka skomponovanej hudby) a coververzia piesne z filmu Fontána pre Zuzanu "Nemožná". V tom čase sme spoznali Jimiho Cimbalu  a zrodilo sa koncertné zloženie kapely: Jimi Cimbala - elektrická gitara, Tomáš Veselický - elektrická gitara, Lukáš Olage - basa, Tomáš Garček - klávesy a Radovan Holubek - bicie.

1999

Na slovenskom hudobnom trhu sa objavila skupina P.S., jej zakladajúcimi členmi boli Magdaléna Vyletelová, teda moja maličkosť, Braňo Jančich a Michal Mošať. Prvým singlom, s ktorým sa nám podarilo zaznieť z rádiového éteru je pieseň "Ži!", ktorej text som napísala ja a predstavuje moju absolútnu textársku prvotinu. So skladbou, ktorá sa nahrávala v bratislavskom štúdiu Ebony pod producentským vedením Juraja Kupca a hosťovali na nej bubeník Martin Valihora a bassgitarista Maťo Gašpar, sa nám podarilo umiestniť, na neznámu kapelu, na popredných priečkach viacerých slovenských hitparád.